DET3 FI ZAWÓR MAC PROBLEM

DET3 w pytaniach i odpowiedzach
Post Reply
Huragan

DET3 FI ZAWÓR MAC PROBLEM

Post by Huragan » Wed Sep 07, 2016 9:58 pm

Witam wszystkich mam problem ze sterowaniem zaworkiem MAC. Konfiguracja wydaje się być prosta aczkolwiek nie do końca zrozumiala . Problem polega na tym że nie mogę spowodować wydłużenia wypełnienia w funkcji obrotów. Ustawiam w menu 30Hz wypełnienie min 10% a max 70% .parametr disable under na 0. Jak dobrze zrozumiałem instrukcję to po zrobieniu jakiejkolwiek Boost DC table musi się zmieniać wypełnienie. Czyli zrobiłem np. do 1800obr/min zero a powyżej 100% i to powinno reagować .Proszę poprawić jak coś zle kombinuje. Niestety nie działa to w ogóle. Wypełnienie natomiast mogę zmienić tylko zmieniając w parametrach np. zmieniając min na 70% to tak się zmienia.Co robię żle??

Kisielisodd
ECUMASTER TEAM

Re: DET3 FI ZAWÓR MAC PROBLEM

Post by Kisielisodd » Thu Sep 08, 2016 9:31 am

Parametr MAX DC % oznacza jaką maksymalną wartość wypełnienia impulsu ma sterownik wygenerować. W tym przypadku ta wartość ograniczona jest do 70% więc wpisanie wartości 100% w Boost DC spowoduje wygenerowanie maksymalnej wartości 70% bo tak została ustawiona.
Proszę w tabeli Boost DC zrobić krzywą od 0% do 100 % to przekona się Pan że DC będzie rosło wraz z obrotami do wartości MAX określonej w parametrach( w tym przypadku 70%) i wartości 70% nie przekroczy.

Huragan

Re: DET3 FI ZAWÓR MAC PROBLEM

Post by Huragan » Thu Sep 08, 2016 11:51 am

Ja to rozumiem. tylko że to nie chce działać w ten sposób. nawet jak ustawie min dc 0 i max 100 i w skali liniowej to wraz z obrotami dc zostaje na zero.Gdzie popełniłem błąd? . Jak ustawie np. min dc na 40 to tak zawór jest sterowany w całym zakresie obrotów niezależnie co wpisze w mapie dc. Gdzieś cos mam żle . Jest tam też skala w zależnośći od tps -jak działa w trybie FI ?

Post Reply
stół kuchenny okrągły