gasnie gdy spada z obrotow

DET3 w pytaniach i odpowiedzach
Post Reply
cieelak

gasnie gdy spada z obrotow

Post by cieelak » Tue Dec 09, 2014 12:44 am

Witam, Panowie moze ktos doradzi, gdy na jalowym ustawie afr w okolicy 14 po ododaniu gazu gdy obroty spadaja silnik gasnie, nie gasnie jedynie gdy ustawie afr w okolicy 11, mial ktos podobny przypadek ?

Kisielisodd
ECUMASTER TEAM

Re: gasnie gdy spada z obrotow

Post by Kisielisodd » Tue Dec 09, 2014 10:38 am

Tak jest bardzo często.

cieelak

Post by cieelak » Tue Dec 09, 2014 6:56 pm

To nie dobrze, Mieszkam w UK i tutaj auto nie przejdzie przeglądu mechanicznego z powodu emisji spalin, na oryginalnymi ECU trzymał bez problemu 14.7 nawet bez sond lambda. Kolejny minus to zwiększone spalanie, żeby uzyskać AFR 14.7 czas wtrysku na wolnych to 1.4 ms , ale żeby auto nie gasło musze ustwic AFR na 11, czas wtrysku 1.9 ms, i nasuwa mi się pomysł żeby do programu dodać nowa tabele cos w rodzaju Warm enrichment\ Afterstart enrichment, powiedzmy Idle enrichment, kiedy przepustnica jest zamkniętą przez kilka sekund wzbogaca mieszanke po czym wraca do normy. podobna sytuacja kiedy odejmujemy gazu, zawsze mocno podlewa a powinno być na odwrót, Motor nie jest obciążony nie potrzebuje dodatkowego paliwa, powinna być tabela Deceleration Enrichment.

Ps. Tak naprawdę to jestem jeszcze zielony jeśli chodzi o DET3, dopiero poznaje, może te funkcje istnieją a ja nie umiem znaleźć, ale czytałem instrukcje kilkukrotnie ale tam nic nie ma na ten temat

Podpięcie NBO pod MAP SWITCH odpada, mam już zajęte przez AFM.

I tak w ogóle to zostałem raczej oszukany, bo pięknie piszą o DET3 na stronie ile to ma możliwości, Lunch Start, regulacja boost, obsługa lambdy, szkoda ze nie napisali ze mogę użyć tylko jeden z tych funkcji bo to znamienia bardzo dużo.

Kisielisodd
ECUMASTER TEAM

Post by Kisielisodd » Thu Dec 11, 2014 3:26 pm

Zastosowałem spory skrót myślowy. Normalne nie jest to ze auto gaśnie, bo powinno utrzymywać wolne obroty podobnie jak przy seryjnym sterowaniu wtryskami. Miałem na myśli skład mieszanki na biegu jałowym. Na DET3 czasami mieszanka jest bogatsza aby utrzymać stabilne wolne obroty. Związane to jest ze złym kontem wtrysku.

Oczywiście że można użyć Launch control, sterowania boostem i korekcji po NBO na raz, potrzeba tylko spełnić określone warunki.

Aby launch control działał trzeba podpiąć czujnik prędkości, i ustawić go jako always on, i np 10 km przy których ma się wyłączyć.
Boostem można sterować za pomocą wyjścia częstotliwościowego i zewnętrznego tranzystora, jest taka funkcja w oprogramowaniu.
Sondę NBO można podłączyć do wejścia "map switch".

Wszystko to jest opisane w instrukcji obsługi.

patelak

Post by patelak » Sat Oct 17, 2015 1:34 pm

Gdzie można znaleźć jak ustawic w programie:to co wyżej napisane frequency out przez tranzystor jako boost cotrol. Proszę o pomoc

Misiek

Post by Misiek » Mon Oct 19, 2015 9:39 am

Spróbuj wyprzedzić zapłon na wolnych obrotach o dodatkowe 5 stopni (oczywiście sprawdzając czy nie ma sutkowego), miałem podobna sytuację kiedyś przy conversji z maf do map i wtryskiwaczami 550 w 1.8T.

cieelak

Post by cieelak » Thu Dec 24, 2015 3:52 pm

Misiek wrote:Spróbuj wyprzedzić zapłon na wolnych obrotach o dodatkowe 5 stopni (oczywiście sprawdzając czy nie ma sutkowego), miałem podobna sytuację kiedyś przy conversji z maf do map i wtryskiwaczami 550 w 1.8T.
Misiek nie mogę wyprzedzić zapłonu gdyż sterowany jest wciąż z MS43. I jak cos roszę od razu sypie błędem synchronizacji. M54 ma dodatkowy czujniki na walku dolotowym i wydechowym. Juz rok tak jedzenie i nie rozwiązaniem problemu, denerwujące ale nic nie poradzę.. jedynie co pomaga w sytuacji to ustawienie wartości "Crancking" do 600. auto nie gaśnie ale mało stabilny wolne obroty po zamknięciu przepustnicy, po chwili bieg jałowy ładnie sie wyrównuje.

Misiek

Post by Misiek » Fri Jan 08, 2016 10:01 pm

jaki masz analog output offset?
i analog min?

cieelak

Post by cieelak » Fri Jan 15, 2016 12:40 pm

Misiek wrote:jaki masz analog output offset?
i analog min?
Min mam ustawione tyle co pokazywał na oryginalnej przepławce w okolicach 0.7 v, a offset około 2.49V, pisze z głowy, aktualnie auto jest na warsztacie nie mam jak sprawdzić, Mapa Przepławki jest podstawiona dobrze, Oryginalny ECU nie zgłasza żadnych błędów mapa działa w rozdzielczości od 0.7V do 4.9 V

Post Reply
stół kuchenny okrągły